MISTRZOSTWA ŚWIATA - CHINY

W dniach 6-11 listopada odbywały się Mistrzostwa Świata Rowerowych Sportów Miejskich czyli UCI Urban Cycling World Championship. Gospodarzem imprezy była ponownie stolica chińskiego Syczuanu czyli miejscowość Chengdu. Na sporty miejskie składają się : Freestyle Park BMX, Moutain Bike Eliminator oraz Trial. Zawody odbywały się na specjalnie przygotowanej trasie w parku Xinhua, a przeszkody znajdowały się w 5 widowiskowych sektorach. Jedynym reprezentantem Polski w Trialu był Karol Serwin, 15 krotny Mistrz Polski, mieszkaniec Świdnika, reprezentant Lubelszczyzny oraz Klubu Motorowego „CHAMPION” Świdnik. Karol zajął bardzo dobre 17 miejsce w kategorii Elity 20” potwierdzając przynależność do światowej czołówki. Tak skomentował swój występ

„ Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyniku, w dalszym ciągu trenuje i rowzijam swoje umiejętności, a to bardzo cieszy. Ja znajduje czas na trening gdzieś pomiędzy pracą, nie mam już możliwości poświęcania treningom tak wiele czasu, bo trzeba jakoś żyć, mieć cele w pracy i się rozwijać. Cały czas sprawia mi to bardzo dużą przyjemność ale o powrót do pierwszej 10 będzie bardzo, bardzo ciężko. Wiem jak ciężki był to dla mnie rok, ale udało się mądrze i w zdrowiu zrobić przyzwoity wynik”

. Bardzo ważnym faktem jest natomiast osiągnięcie Karola jako trenera. Jego podopieczny z Austrii – Thomas Pechhacker został nowym Mistrzem Świata, a drugi zawodnik ze Słowacji- Samuel Hlavaty ukończył zawody na 5 miejscu mając zaledwie 19 lat. „ Z Thomasem współpracuję od 3 lat, i bez dwóch zdań naszym celem było Mistrzostwo, ten sezon układał się dla niego dobrze, aczkolwiek cały czas czegoś brakowało, popracowaliśmy trochę więcej nad głową i udało się. Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu, częściowo Thomas spełnił moje ambicje jako zawodnika, ale także ja się spełniłem jako trener, co jest bardzo ważne w kontekście mojej przyszłości. Samuel natomiast zaskoczył, znam jego poziom sportowy, jest bardzo wysoki, wreszcie uwierzył w swoje możliwości.” Wyjazd do Chin był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie – Lubelskie Smakuj Życie oraz Powiatu Świdnickiego w Świdniku Serdeczne podziękowania również dla stałych sponsorów: Gmina Miejska Świdnik, Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach, Firma Robert Kasprzak, Under Armour, Echo Bikes, Energy Pharm, Grip Grab, Crossfit R99, Sparta Gym Siłownia Świdnik, Fitness Klub Zdrofit. Wyniki 1. 1.Thomas Pechhacker – Austria 2. 2. Ion Areitio – Hiszpania 3. 3. Dominic Oswald – Niemcy 17. Karol Serwin - Polska.

FOTO: Leo Zukhov

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com