logo

KM CHAMPION ŚWIDNI. PRASA O NAS

I runda Pucharu Świata. Karol Serwin - 19

Sport Karol Serwin rozpoczął starty w Pucharze Świata paw 24 maja 2017 | 17:24

W belgijskim Aalter najlepsi trialowcy rowerowi globu zainaugurowali rywalizację w Pucharze Świata. W imprezie wystartował też stały od lat uczestnik tego cyklu Karol Serwin z KM Champin Świdnik. Polak dotarł do półfinału. Tegoroczna edycja tej prestiżowej imprezy będzie się składała z pięciu rund. Gospodarzem pierwszej z nich był dziewięciokrotny mistrz świata Kenny Belaey. Zawody rozegrano w rekordowej obsadzie, bo na starcie stanęło aż 115 zawodników, a trzeba zauważyć, że w tej imprezie mogą jechać tylko ci, którzy zostali zgłoszeni przez narodowe federacje. Wszyscy inni do zawodów nie są dopuszczani. W Belgii trasa była niezwykle wymagająca, szczególnie pod kątem długości odcinków, co było nie lada zaskoczeniem. Uczestnicy musieli się też wykazać sporą odwagą, bo niektóre elementy zainstalowano na dużej wysokości. Karol Serwin po dobrej jeździe zakwalifikował się do półfinałów i ostatecznie zajął 19 miejsce. - Cieszę się z tego wyniku, gdyż moje przygotowania do sezonu zostały bardzo mocno opóźnione przez fatalna pogodę w Polsce. Dlatego też, ciężko mi rywalizować z zawodnikami z Hiszpanii czy Francji, którzy w lutym mają pierwsze zawody w słonecznej aurze - mówi świdnicki zawodnik. - W tej sytuacji zrobiłem, co byłem w stanie do tej pory zrobić, a trasa była dla mnie bardzo ciężka, bo kondycyjnie mam jeszcze sporo do zrobienia. I dodaje: Na kolejne zawody Pucharu Świata, które odbędą się w lipcu, na pewno będę lepiej przygotowany.  Zgodnie z przewidywaniami zwyciężył mistrza świata Abel Mustieles z Hiszpanii, który podczas zawodów testował najnowszy rower wykonany w całości z włókna węglowego. Warto dodać, że w finałowej szóstce znalazło się aż czterech Hiszpanów, co potwierdza ich aktualną dominację w tej dyscyplinie. Teraz Karola Serwina czeka start przed własną publicznością, mianowicie 28 maja zostanie rozegrana w Świdniku II runda Pucharu Polski. Wyniki I rundy Pucharu Świata: 1. Abel Mustieles, 2. Ion Areitio, 3. Benito Ros (wszyscy Hiszpania), 19. Karol Serwin (Polska). .

Wyniki II rundy Pucharu Polski - Koxx Fighters 4 - kat. Elite: 1. Karol Serwin - 16 pkt (KM Champion Świdnik, Niepokonani Velonews.pl team), 2. Vlastislav Eiháeek - 44 pkt (Czechy), 3. Paweł Reczek - 45 pkt (KM Champion).

Mistrzostwa Polski w Trialu rowerowym. 15. złoto Karola Serwina

paw
05 maja 2017 | 12:43

W Andrychowie rozegrano Indywidualne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Trialu rowerowym. Świetnie wypadli zawodnicy KM Champion Świdnik, którzy wywalczyli dwa tytuły mistrzowskie. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Krzysztof Serwin, który zdobył złoto już po raz 15 w karierze.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach Junior, Elita 20" oraz Elita 26", niezależnie od Mistrzostw Polski odbyły się też międzynarodowe zawody, w których startowali młodsi zawodnicy. Poza tym klasyfikacja generalna MP zaliczona została do I rundy Pucharu Polski. Ekipa świdnickiego KM Champion broniła tytułów mistrzowskich wywalczonych przed rokiem.

- Zawody odbyły się w centralnym miejscu Andrychowa na placu Mickiewicza. Uczestnicy mieli do pokonania odcinki z bali drewnianych, skał oraz najbardziej widowiskowe - z kręgów betonowych, gdzie trialowcy szybowali na dużych wysokościach - mówi Krzysztof Serwin, trener świdniczan. - Trasa zawodów składała się z pięciu odcinków, które trzeba było pokonać trzy razy. Dodatkowo zawodnicy Elity mieli do pokonania rundę finałową składającą się z trzech odcinków.

I dodaje: Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Startujący w kat. Elita 20” Karol Serwin potwierdził swój prymat w kraju. Podczas zawodów popełnił zaledwie jeden błąd i pewnie zdobył swój 15. tytuł mistrza Polski. Natomiast po raz trzeci z rzędu na najwyższym stopniu mistrzowskiego podium stanął Michał Nowak, który triumfował w kat. Elita 26”. W zawodach międzynarodowych w kat. Młodzik wystąpił jeszcze jeden zawodnik Championa  - Krystian Chorębała, który uplasował na czwartej pozycji.

Przed trialowcami kolejne starty: 13 maja wystąpią w Mistrzostwach Słowacji, 20-21 maja w I rundzie Pucharu Świata, która zostanie rozegrana w belgijskim Aalter, natomiast 28 maja odbędzie się w Świdniku II runda Pucharu Polski.

Wyniki Mistrzostw Polski

Elita 20": 1. Karol Serwin (KM Champion Świdnik), 2. Dawid Wacławczyk (Biotop Myślenice), 3. Michał Zubek (Aquila Wadowice);
Elita 26": 1. Michał Nowak (KM Champion Świdnik), 2. Jarosław Byrski (Biotop), 3. Paweł Ptak (Gdańskie Stowarzyszenie Trialowe);
Klasyfikacja Generalna - I runda Pucharu Polski: 1. Karol Serwin, 2. Michał Nowak, 3. 3.Jarosław Byrski.

Świdniczanin Karol Serwin w finale Pucharu Świata

Wiesław Pawłat

W szwajcarskim Champvent rozegrano I rundę Pucharu Świata. Znakomicie wypadł zawodnik KM Champion Świdnik Karol Serwin, który wywalczył szóstą pozycję. Zawody odbywały się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych i w straszliwym upale. - Organizatorzy przygotowali bardzo trudną trasę - mówi Krzysztof Serwin, prezes KM Champion. - Zbudowana była m.in. ze skał, ogromnych kamieni, olbrzymich drewnianych bali. Przez całe zawody Karol prezentował równą i wysoką formę. To sprawiło, że zakwalifikował się do ośmioosobowego finału. Tu na niezwykle wymagającej trasie, gdzie sekcje były najtrudniejsze, zajął szóste miejsce. Zwyciężył Hiszpan Benito Ros przed swoim rodakiem Ablem Mustielesem.

II runda Pucharu Polski. Triumf Karola Serwina w Rabce

paw  26.07.2011

Trwa dobra passa Karola Serwina. Tym razem zawodnik świdnickiego KM Champion zwyciężył w II rundzie Pucharu Polski w traialu rowerowym, która odbyła się w Rabce Zdroju.

Impreza znana także pod nazwą Koxx Fighters została zorganizowana w centrum miasta na deptaku. Trasa była bardzo wymagająca. Zbudowana została z ogromnych drewnianych szpul, głazów, drewnianych bali, a nawet samochodów. Pierwszego dnia odcinki były łatwiejsze, wymagające głównie techniki jazdy i precyzji. Następnego dnia były one już dłuższe i trudniejsze. Jak wiadomo trial rowerowy jest bardzo widowiskową dyscypliną, wiec zawody przyciągnęły wielu kibiców. Trzeba powiedzieć, że Karol Serwin potwierdził swoją świetną dyspozycję. Wygrał w cuglach, nie dając rywalom najmniejszych szans. - Jestem bardzo zadowolony z występu, choć na początku popełniłem kilka drobnych błędów, ale kluczowe odcinki i najtrudniejsze elementy zrobiłem wzorowo. Dziękuję firmie Robert Kasprzak i sklepowi Trialshop.pl za to, że mogłem brać udział w tych zawodach na nowej ramie. Wygląda na to, że ja i rower jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do III rundy Pucharu Świata, która w następny weekend odbędzie się w belgijskiej Antwerpii - podsumował Karol Serwin.