AALTER BELGIA - I PUCHAR ŚWIATA

Sezon trialowy rozpoczął się już na dobre, w dniach 20-21 maja swoją inaugurację miał cykl Pucharu Świata, który w 2017 roku będzie składał się z 5 rund. I runda odbyła się w belgijskim Aalter, a gospodarzem imprezy był 9-krotny Mistrz Świata Kenny Belaey. Na starcie oczywiście nie zabrakło najlepszego polskiego zawodnika Karola Serwina z Klubu Motorowego "CHAMPION" Świdnik.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, padł również rekord w ilości startujących. Na starce stanęło 115 zawodników, wybranych przez narodowe federacje (nie ma możliwości zgłaszania się z wolnej stopy). Trasa była wyjątkowo wymagająca szczególnie pod kątem długości odcinków, co było nie lada zaskoczeniem. Były również elementy ułożone bardzo wysoko, wymagające od zawodników dużej odwagi. Karol Serwin po dobrej jeździe zakwalifikował się do półfinałów i ostatecznie zajął 19 miejsce, tak komentując swój występ: "Cieszę się z wyniku gdyż przygotowania do sezonu zostały bardzo mocno opóźnione przez fatalna pogodę w Polsce, ciężko rywalizować z zawodnikami z Hiszpanii czy Francji, którzy w lutym mają pierwsze zawody w słonecznej aurze.

Zrobiłem co byłem w stanie do tej pory, a trasa była dla mnie bardzo wymagająca, kondycyjnie mam jeszcze sporo do zrobienia. Kolejne zawody pucharu Świata w lipcu, na pewno będę lepiej przygotowany" . Zaskoczeniem nie było zwycięstwo Mistrza Świata - Abela Mustielesa z Hiszpanii, który również testował najnowszy rower wykonany w całości z włókna węglowego.

Warto dodać, że w finałowej 6 znalazło się 4 Hiszpanów co potwierdza ich aktualną dominację w tej dyscyplinie. Przed Karolem start w II rundzie Pucharu Polski w Świdniku 28 maja oraz przygotowania do dalszej części sezonu.

Udział Karola w zawodach był możliwy dzięki:

Gminie Miejskiej Świdnik,

Spółdzielczemu Bankowi Powiatowemu w Piaskach,

Firmie Robert Kasprzak, Under Armour,

Echo Bikes,

Grip Grab,

Krysmar,

Sparta Gym siłownia świdnik,

Crossfit R99,

Trialshop.pl.

Po więcej bieżących informacji zapraszamy na facebook'owy fan page Karola Serwina: https://www.facebook.com/KarolSerwinTRIAL/

I runda Pucharu Świata:

1. Abel Mustieles - Hiszp.

2. Ion Areitio - Hiszp.

3. Benito Ros - Hiszp.

19. Karol Serwin - Polska

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com