KAROL SERWIN MISTRZEM POLSKI PO RAZ 15!

Karol Serwin Mistrzem Polski po raz 15! 30 kwietnia 2017r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Trialu rowerowym wraz z klasyfikacją generalną liczoną do I rundy Pucharu Polski. Gospodarzem wydarzenia był w tym roku Andrychów w Małopolsce. Wcześnie odbywające się w tym roku mistrzostwa zgromadziły wielu zawodników oraz wielu widzów.

Trasa zawodów zbudowana była w centralnym miejscu Andrychowa na placu Mickiewicza, zawodnicy mieli do pokonania odcinki z bali drewnianych, skał oraz najbardziej widowiskowe kręgi betonowe, gdzie trialowcy szybowali na dużych wysokościach. Pomimo niskich temperatur pogoda rozkręciła się w ciągu dnia, a ekipa Klubu Motorowego CHAMPION Świdnik broniła tytułów Mistrzowskich wywalczonych w 2016 roku.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach Junior, Elita 20" oraz Elita 26", niezależnie od Mistrzostw Polski odbyły się międzynarodowe zawody, w których rywalizowali również młodsi zawodnicy. Trasa zawodów składała się z 5 odcinków, które trzeba było pokonać 3 razy. Dodatkowo zawodnicy Elity mieli do pokonania rundę finałową składającą się z 3 odcinków.

Zawodnicy Championa nie zawiedli, Karol Serwin potwierdził swoją dominację w Polsce w kat. Elita 20", popełniając podczas całych zawodów tylko jedne błąd i zdecydowanie wygrywając koleje, już 15 Mistrzostwo Polski.

Michał Nowak również obronił tytuł Mistrza Polski po zaciętej walce z Jarosławem Byrskim, jest to jego 3 tytuł z rzędu.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera klubowego Krzysztofa Serwina wykonali świetną pracę i potwierdzili, że w Polsce nie mają sobie równych.

W zawodach międzynarodowych w kat. Młodzik wziął udział jeszcze jeden zawodnik CHAMPIONA - Krystian Chorębała, który uplasował się tuż za podium na 4 miejscu.

Przed zawodnikami kolejne starty:

13 maja - Mistrzostwa Słowacji,

20-21 maja - I runda Pucharu Świata w Belgii (Aalter)

oraz 28 maja - II runda Pucharu Polski w Świdniku.

Wyniki Mistrzostwa Polski:

Elita 20"

1. Karol Serwin - KM CHAMPION Świdnik

2. Dawid Wacławczyk - BIOTOP Myślenice

3. Michał Zubek - AQUILA Wadowice

Elita 26"

1. Michał Nowak - KM CHAMPION Świdnik

2. Jarosław Byrski - BIOTOP Myślenice

3. Paweł Ptak - Gdańskie Stowarzyszenie Trialowe

Klasyfikacja Generalna

I runda Pucharu Polski

1. Karol Serwin

2. Michał Nowak

3. Jarosław Byrski

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com