MISTRZOSTWA ŚWIATA - VAL DI SOLE

16 miejsce Karola Serwina na świecie! W dniach 29.08 - 03.09 we włoskim Val di Sole odbywały się Mistrzostwa Świata w trialu rowerowy. Kluczowym reprezentantem polski był świdniczanin Karol Serwin. Rywalizacja odbywała się w pięknym naturalnym terenie w obliczu górskich szczytów, trasa zawodów była zbliżona do starszej wersji trialu, skały w pięknych potokach, korzenie i bale drewniane. 30 września odbyły się zawody drużynowe, których Polacy zajęli 8 miejsce w składzie: Karol Serwin, Marek Bielówka i Dawid Wacławczyk ( 2 osoby z drużyny nie przyjechały do Włoch z powodu kontuzji) . Był to pierwszy start drużyny od 8 lat, pomimo okrojonego składu udało się zrobić dobry wyniki. Następnego dnia odbywały się zawody Elity 20" gdzie startował Karol Serwin. Zawodnicy mieli do pokonanie 3 rundy po 5 odcinków. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a do rywalizacji w tej kategorii zgłosiło się 32 najlepszych zawodników z całego świata. Karol po zaciętej walce zajął 16 miejsce, pokazał klasę i serce do walki, bardzo niewiele zabrakło do pierwszej dziesiątki. Jednocześnie był to najlepszy występ z kadry Polski, Marek Bielówka nie ukończył zawodów z powodu kontuzji dłoni, a Dawid Wacławczyk zajął 22 miejsce. Karol bardzo chciałby podziękować Sponsorom dzięki którym ten start jaki i cały sezon był możliwy do zrealizowania: Gmina Miejska Świdnik, Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach, Trialmania.pl - Państwo Kasprzak, Krysmar - Państwo Chorębała, Starostwo Powiatowe w Świdniku, Under Armor, Echo Bikes, Trialshop.pl, GripGrab, Sparta Gym Świdnik. W dniach 23-24 września odbędzie się ostatnia runda Pucharu Świata w Antwerpii (Belgia). Mistrzostwa Świata w trialu rowerowym Elita 20".