Karol Serwin zajął 18 miejsce na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Trialu rowerowy w kategorii Elity 20"

Na mocy umowy UCI - Międzynarodowej Unii Kolarskiej oraz WANDA - Chińskiej Organizacji Sportowej, Mistrzostwa Świata 3 rok z rzędu odbywały się w stolicy Syczuanu - Chengdu. Oprócz Trialu odbywały się również BMX Freestyle oraz BMX Flatland - co łącznie przekładało się na Mistrzostwa Świata rowerowych sportów miejskich. Zawody odbywały się w Xinhua Park, gdzie zlokalizowane były wszystkie konkurencje.

Trialowcy mieli do pokonania w półfinałach 3 rundy po 5 odcinków. Każdy z odcinków tworzył oddzielną atmosferę, od naturalnych kamieni, bali drewnianych oraz imitacji skał w rzece (zdjęcie) poprzez typowo miejskie, kręgi betonowe i specjalnie zbudowane konstrukcje. Poziom zawodów był ekstremalnie wysoki, różnica w poziomie jest widoczna z roku na rok, sport staje się coraz bardziej profesjonalny i za tym zdecydowanie podąża trudność zawodów. Karol Serwin w każdej kolejnej rundzie poprawiał swój wynik i zakończył ostatecznie na bardzo dobrej 18 pozycji. Tak podsumował swój start: "Czy jestem zadowolony? - TAK ! Jak co roku włożyłem dużo pracy aby utrzymać swój poziom, a nawet udało mi się poprawić kilka elementów w swojej jeździe. Z roku na roku wyzwania treningowe są coraz większe, ale walczę i na pewno moja przygoda się nie kończy. Mam bardzo dużo satysfakcji z tego co robię i jeszcze wiele celów do zrealizowania. Ten sezon już się skończył, pora zacząć planować kolejny!"

Warto dodać, że Karol odniósł również świetne wyniki jako trener : Oliver Widmann został Mistrzem Świata Juniorów 26", Thomas Pechhacker (Mistrz Świata 2018) zajął 5 miejsce w Elicie 20" , a Samuel Hlavaty 6 miejsce w Elicie 20", Thomas Klausner 7 miejsce w kategorii Junior 20".

Karol chciałby bardzo podziękować Sponsorom, którzy wsparli jego wyjazd:

Gmina Miejska Świdnik

Starostwo Powiatowe w Świdniku

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Under Armour Polska / MMsport.pl

Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach

Firma Robert Kasprzak

Grip Grab

Zdjęcia: Leo Zhukov

Wyniki

Elita 20"

1. Dominik Oswald - Niemcy

2. Borja Conejos - Hiszpania

3. Ion Areitio - Hiszpania

18. Karol Serwin

Elita 26"

1. Sergi Llongueras - Hiszpania

2. Nicolas Valee - Francja

3. Jack Carthy - Anglia

Junior 20"

1. Charlie Rolls - Anglia

Junior 26"

1. Oliver Widmann - Niemcy
Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com