Karol Serwin 22 na świecie.

Dobry start zanotował Karol Serwin zawodnik Klubu Motorowego CHAMPION Świdnik w Mistrzostwach Świata w trialu rowerowym w Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Zawody odbywały się na specjalnie przygotowanej arenie i były częścią World Urban Cycling Championship czyli Mistrzostw Świata rowerowych sportów miejskich: BMX Freestyle, BMX Flatland oraz Trial. Początek zimy w krainie piasku był bardzo wymagający dla wszytskich uczestników, ponieważ temperatura dochodziła do 45 stopni, nawet cień rzucany przez drapacze chmur nie dawał ukojenia.

Karol startował 11 listopada na trasie złożonej z 5 odcinków, zbudowanych m.in. z palm i skał osadzonych w piachu, które miały oddawać naturę Emiratów. 3 rundy na trasie, to 4 godziny w pełnym słońcu, które były jednym z najcięższych warunków w jakich Karol rywalizował. „Dobrze udało mi się przygotowac do samego startu, proces nawadniania i ładowania węglowodanów przeszedł bardzo pomyślnie i podczas zawodów czułem się bardzo dobrze fizycznie. Jestemteż typem człowieka, który znacznie lepiej toleruje gorąco niż zimno, więc nie narzekałem na nic i nie miałem też kryzysów. Doznałem jednego poważniejszego upadku ale mogłem kontynuować zawody normalnie, ból nie ograniczał moich możliwość.

Pojechał naprawde bardzo dobre zawody i jestem w pełny usatysfakcjonowany z wyniku i tego co pokazałem, margines do poprawy zawsze jest i to tez jest motywujące” Karol ukończył zawody na 22 miejscu w kategorii Elite 20” (rowery z kołami 20” ) , najlepsi w tej kategorii byli standardowo hiszpanie: 1 miesjce Eloi Palau, 2. Alejandro Montalvo 3. Borja Conejos „Pomimo dużego stażu, nie zamierzam kończyć kariery, mam nadzieję, że będe mógł podnosić swój poziom i jeśli warunki pozwolą to zamierzam startować w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Glasgow, które będą pierwszą w historii kolarstwa Olimpiadą Rowerową czyli Mistrzostwa Świata będą tam rozgrywane jednocześnie w takich dyscyplinach jak: kolarstwo szosowe, górskie, torowe, BMX (wszytskie dyscypliny) oraz Trial” Udział Karola w tegorocznych mistrzostwach był możliwy dzięki Partnerom :

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego „Lubelskie Smakuj życie – z dumą wspieramy sport” , Starostwo Powiatowe w Świdniku, Gmina Miejska Świdnik, Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach, Firma Robert Kasprzak.

Warto dodać, że Karol osiągnął również duży sukces trenerski, jego zawodnicy zajęli czołowe lokaty znajdując się w ścisłym finale tych zawodów: Oliver Widmann – 3 miejsce – Elita 26”, Thomas Pechhacker – 5 miejsce – Elita 20”, Samuel Hlavaty – 6 miejsce – Elita 20” .

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com