KAROL SERWIN 13 NA ŚWIECIE

Zakończyły się Mistrzostwa Świata w Trialu rowerowym, które odbywały się w dniach 7-12 listopada w chińskim Chengdu. Urban Cycling World Championship pod taką nazwą odbyły się te zawody jako koncepcja połączenia 3 dyscyplin: Trial, BMX Freestyle oraz XC Eliminator. Cała idea jest skonstruowana pod kątem olimpiady w 2024 roku w Paryżu, gdzie cały koncept miałby wystąpić jako dyscypliny pokazowe oraz wyjście na przeciw oczekiwaniom nowego pokolenia, czyli młode, ciekawe, ekstremalne i dynamiczne dyscypliny. Całą imprezę można uznać za sukces organizacyjny, we wszystkich dyscyplinach zaszły drobne zmiany zasad tak aby stały się one bardziej zrozumiałe i czytelne dla widzów.

Jedynym reprezentantem polski w Trialu był Karol Serwin z Klubu Motorowego "CHAMPION" Świdnik, który zajął bardzo solidne 13 miejsce. Oto jak skomentował swój występ: " Jestem bardzo zadowolony ze swojego startu, moim celem była pierwsza 15, więc 13 miejsce jest dokładnie tym co zaplanowałem. Nie mogłem przygotowywać się w Hiszpanii ja większość moich rywali, więc trenowałem w Polsce, a wiemy jakie są warunki w październiku, do tego mam pracę z której nie mogę zrezygnować. Wycisnąłem z siebie co mogłem w czasie przygotowań i cieszę się, że są tego efekty. Nie stać mnie na to, żeby tylko trenować ale z drugiej strony ciągle mam możliwość rozwijać się, brać udział w zawodach i to daję mi osobiste spełnienie.

Wspiera mnie cała moja rodzina, ale najbliżej żona Ola, bracia Igor i Remigiusz, rodzice Danuta i Krzysztof, dzięki tacie jestem tu gdzie jestem, bo uparł się żebym był najlepszy, a ja konsekwentnie do tego dążyłem. Starty i treningi są możliwe dzięki wsparciu instytucji, firm i prywatnych osób, którym chciałbym bardzo podziękować, za to że doceniają to co robię, a są to:

Gmina Miejska Świdnik,

Firma Robert Kasprzak,

Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach,

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego,

Polski Związek Kolarski,

Starostwo Powiatowe w Świdniku,

Under Armour, Echo Bikes,

Energy Pharm,

GripGrab,

Trialshop.pl,

Crossfot R99,

Sparta Gym Siłownia Świdnik.

Teraz mam krótkie roztrenowanie i zaczynam przygotowania do przyszłego sezonu, który rozpocznie się na arenie międzynarodowej w lipcu, mam nadzieję, że będę mógł dalej startować"

Oprócz Karola, Polskę reprezentowali w XC Eliminatorze: Marta Turoboś - 4 miesjce w kat. Kobiet oraz Łukasz Symczuk - 15 miejsce w kat. mężczyzn (po upadku)

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com